Hajdúnánás évszázadokon át mezőgazdasági jellegű kisváros volt, számottevő ipari tevékenység csak a XIX. században alakult ki. A tanoncok oktatása kezdetben a helyi iparosok, a város és a református egyház támogatásával történt. A későbbi iparitanuló-képzés már intézményes keretben folyt, de önálló épülettel az iskola nem rendelkezett. A hajdúnánási Szakmunkásképző kezdetben a debreceni 109. sz. Ipari Szakmunkásképző Intézet kihelyezett egységeként működött, majd 1970-ben önállósodott 125. sz. Ipari Szakmunkásképző Intézet néven. Az iskola épületét 1968-ban adták át. Az ezt követő évtizedekben a szakmai - elméleti és gyakorlati képzés több változáson ment keresztül: az oktatott szakmák köre egyre bővült, s a szakképzés a szakiskolai tagozat mellett szakközépiskolai szinten is elkezdődött.
Az intézmény 1991-ben vette fel Csiha Győző nevét.
Jelenleg két épületben, összesen 45 tanteremben folyik az oktatás. Az informatika iránt érdeklődő tanulók számára öt szaktanterem áll rendelkezésre, melyek közül egyet tanórákon kívül is folyamatosan használhatnak. A sporttevékenységekhez két tornaterem, két sportpálya és egy tornaszoba használható.
A tanulók tanórai oktatása-nevelése mellett a szabadidős tevékenységekre is van lehetőség. Az iskolai diákönkormányzat irányításával változatos programok várják a diákokat: farsang, karácsonyi vetélkedő, DÖK nap, inasavató stb. A diákok kezdeményezésére már évek óta működik az iskolarádió néhány lelkes „stúdiós” irányításával, a szünetekben zene, hírek,&nbsp reklámok szólalnak meg.
A szabadidő hasznos eltöltésére szolgál a főépület földszinti helyiségében elhelyezett közel 20.000 kötetes könyvtár.
Nemzetközi kapcsolataink révén tanulóinknak lehetősége van arra is, hogy határainkon túl élő, elsősorban magyar anyanyelvű társaikkal találkozhassanak. Ezt biztosítja az a Kárpát-medencei program, melyhez 2004-ben csatlakoztunk.
2010.november 23.